Ali lasersko odstranjevanje žilnih sprememb vpliva na delovanje mojega krvnega obtoka?
Ne. Lasersko odstranjevanje žilnih sprememb vpliva samo na površinske kapilare, ki ne vplivajo na splošno delovanje vašega krvnega obtoka.
Ali so rezultati laserskega odstranjevanja žilnih sprememb trajni?
Lasersko zdravljenje lahko trajno odstrani obstoječe žilne spremembe, vendar ne preprečuje nastajanja novih. Zdrav način življenja in skrb za kožo sta ključna za preprečevanje novih žilnih sprememb. Vsekakor pa bo vaša koža še leta po posegu videti bolje, kot če laserske terapije sploh ne bi opravili.
Ali je lasersko odstranjevanje žilnih sprememb primerno za vse tipe kože?
Da, lasersko odstranjevanje žilnih sprememb je primerno za vse tipe kože. Vendar se lahko rezultati in število potrebnih sej razlikujejo glede na vrsto in barvo kože, kot tudi na vrsto, barvo in globino žilnih sprememb.
Ali lahko noseče ali doječe ženske opravijo lasersko odstranjevanje žilnih sprememb?
Čeprav je poseg na splošno varen, svetujemo, da noseče ali doječe ženske počakate s postopkom, dokler ne prenehate z dojenjem. To je zato, ker hormonske spremembe med nosečnostjo in dojenjem lahko vplivajo na rezultate postopka.
Kako je s kompatibilnostjo zdravil in laserja?
Nekatera zdravila in učinkovine v kozmetiki lahko povečajo občutljivost kože na svetlobo in preko tega vplivajo na rezultate laserskega zdravljenja. Če zdravilo, ki ga jemljete, povzroča občutljivost na svetlobo, bo to pisalo ob priloženem navodilu. Učinkovine v kozmetičnih izdelkih, ki povečajo občutljivost na sonce pa so lahko retinol, AHA in BHA kisline, laktična kislina …
Prav tako lahko določena zdravila, kot so antikoagulanti, povečajo tveganje za krvavitve. Pred posegom je zelo pomembno, da nas obvestite o vseh zdravilih, ki jih jemljete, tako da lahko ocenimo, ali je postopek varen in učinkovit za vas oz. da ustrezno prilagosimo lasersko terapijo.
Ali je lasersko odstranjevanje žilnih sprememb združljivo s kemoterapijo?
Na splošno priporočamo, da bolniki, ki prejemate kemoterapijo, počakate s posegom do konca zdravljenja in obdobja okrevanja, da se koža lahko ustrezno obnovi. Kemoterapija lahko vpliva na sposobnost telesa za celjenje, kar lahko vpliva na rezultate laserskega zdravljenja. Vsak posamezen primer se seveda obravnava individualno, zato je pomembno, da o vseh zdravstvenih stanjih in zdravljenjih obvestite zdravnika.
Kaj naj storim, če opazim spremembo na območju, ki ste ga zdravili z laserjem?
Če po laserskem zdravljenju opazite katero koli nenavadno spremembo na koži, kot so spremembe v barvi, obliki ali velikosti, dolgotrajno pordelost, otekanje ali bolečino, se takoj posvetujte z nami ali s svojim zdravnikom. Čeprav so resni zapleti redki, je ključno, da se na morebitne težave odzovemo takoj, da zagotovimo najboljše možne rezultate.