Koliko stane lasersko odstranjevanje bradavic?
Cena posega se razlikuje glede na tip posega. Za več informacij se prijavite na posvet.
Bradavice so pogosta kožna stanja, ki lahko prizadenejo ljudi vseh starosti. Nastanejo zaradi humanega papiloma virusa (HPV) in se pojavijo kjerkoli na telesu. Čeprav niso nevarne, lahko povzročajo nelagodje in težave s samozavestjo – zlasti če so vidne ali na občutljivih predelih telesa. Z uporabo nagrajene laserske tehnologije Fotona vam lahko pomagamo do gladke in zdrave kože.
S pomočjo laserja lahko ustrezno usposobljen strokovnjak odstrani bradavice praktično kjerkoli na koži.
Bradavice se lahko pojavijo na različnih delih telesa, vključno z rokami, nogami, obrazom in celo težje dostopnih mestih, kot so podplati stopal ali na vratu. Vsak poseg prilagajamo individualnim potrebam naših pacientov, kar nam omogoča, da dosežemo najboljše rezultate z minimalnim tveganjem za zaplete.
Če želite odstraniti bradavice hitro in učinkovito, bomo z vami najprej opravili posvet. Ocenili bomo, koliko terapij bo potrebnih in kakšne rezultate lahko pričakujete.
Če na posvetu izpolnimo vsa vaša pričakovanja, bomo začrtali plan zdravljenja.
Bradavico odstranimo s pomočjo Fotoninega laserja SP Dynamis (valovna dolžina Nd-YAG). Laser usmerjeno prodre v notranjost bradavice, jo uniči ter in uniči tudi virus HPV, ki je povzročil bradavico. Po posegu se na mestu odstranjevanje bradavice oblikuje krasta, ki odpade v nekaj tednih.
Okrevanje po laserskem odstranjevanju bradavic je običajno hitro. Na mestu posega se lahko pojavi rahla rdečica ali oteklina, ki pa hitro izgine. Naše medicinsko osebje vam bo dalo podrobna navodila o tem, kako skrbeti za kožo po posegu, da zagotovite najhitrejše in najboljše okrevanje.
Cena posega se razlikuje glede na tip posega. Za več informacij se prijavite na posvet.
Kot pri vseh medicinskih postopkih, tudi lasersko odstranjevanje bradavic nosi določena tveganja. Ta so minimalna in običajno zelo redka. Med najpogostejše stranske učinke spadajo bolečina ali nelagodje na mestu posega, rdečica ali oteklina. V še redkejših primerih lahko pride do okužbe ali brazgotinjenja.
Za izogibanje zapletom na klinikah skrbimo tako, da laserje uporablja samo ustrezno izobraženo osebje, naprave pa redno servisiramo in posodabljamo.
Poleg laserskega odstranjevanja bradavic obstajajo tudi druge metode zdravljenja. Najpogostejše so:
Krioterapija – zamrzovanje bradavic s tekočim dušikom. To povzroči, da bradavica odmre in na koncu odpade. Krioterapija je učinkovita in pogosto uporabljena metoda. Njena slabost je, da je lahko neprijetna in lahko zahteva več tretmajev kot laser za popolno odstranitev bradavic. V naših klinikah omogočamo tudi to metodo. Na posvetu bomo presodili, katera je primernješa.
Elektrokirurgija – to je postopek, kjer bradavico odstranimo z električnim tokom. Ta metoda je običajno učinkovita, vendar se lahko pojavijo brazgotine.
Kemična zdravila – v nekaterih primerih lahko bradavice odstranimo z uporabo zdravil, ki jih lahko nanesemo neposredno na bradavico. Ta metoda je običajno manj invazivna, vendar je lahko manj učinkovita pri večjih ali globoko ukoreninjenih bradavicah.
Kirurško odstranjevanje – to metodo običajno uporabljamo za večje bradavice ali tiste, ki so odporne na druge metode zdravljenja. Med postopkom kirurg odstrani bradavico z ostrim instrumentom, kot je skalpel. Po posegu lahko ostane brazgotina.
Vsaka metoda ima svoje prednosti in slabosti, zato se mora odločitev za najprimernejšo metodo zdravljenja vedno sprejeti po posvetovanju z izkušenim zdravnikom.
V večini primerov je en laserski poseg dovolj za trajno odstranitev bradavice. Vendar pa je v nekaterih primerih, zlasti pri večjih bradavicah ali tistih, ki so globoko ukoreninjene, lahko potrebnih več zaporednih obiskov. To bomo ocenili pred obravnavo.
Dolžina posega je odvisna od velikosti in števila bradavic, ki jih je treba odstraniti. Običajno se postopek izvede v 15 do 60 minutah. Vsekakor pa vam bomo na posvetovanju dali bolj točno oceno časa, ki bo potreben za vaš poseg. Odstranitev večinoma opravimo že na dan posveta.
Preventiva proti bradavicam vključuje izogibanje neposrednemu stiku z bradavicami druge osebe, nošenje sandalov v javnih tuših, kopališčih ali garderobah ter ohranjanje kože na nogah suhe in čiste. Če po cele dneve nosite zaprto obutev priporočamo tudi, da si večkrat zamenjate nogavice.
Čeprav je lasersko odstranjevanje bradavic zelo učinkovito, lahko majhne količine HPV virusa ostanejo v telesu in se bradavice spet pojavijo. Z intenzivno lasersko terapijo bomo skušali zagotoviti, da bo verjetnost za to minimalna. Pacientom pa vedno priporočamo nadaljnjo ustrezno nego, ki obsega preventivo ter zdrav življenjski slog, ki izboljša imunost telesa. Ko je vaš imunski sistem oslabljen, ste na enak način kot za prehlad, bakterije in druge viruse, tudi bolj dovzetni za rast bradavic.
Če niste prepričani, ali imate bradavico, je najbolje, da se posvetujete z zdravnikom ali dermatologom. V Estetika Fabjan imamo izkušene dermatologe, ki vam lahko pomagajo ugotoviti, ali imate bradavico in kakšno zdravljenje je najbolj primerno za vas.
Za zdravljenje bradavic uporabljamo večnamenski laser SP Dynamis proizvajalca Fotona. Gre za visoko zmogljivo, večkrat nagrajevano in varno napravo z nastavitvami za različne posege. Poleg odstranjevanja bradavic lahko z laserjem odstranimo tudi dlake, hiperpigmentacijo in rdečico, žilne spremembe ter večje krčne žile.
Večina bradavic je nenevarna in povzroča le kozmetične težave ali nelagodje. Vendar pa so nekatere vrste humanega papiloma virusa (HPV), ki lahko povzročijo bradavice, povezane z določenimi vrstami raka, kot je rak materničnega vratu. Zato je pomembno, da se posvetujete z zdravnikom, če opazite kakršne koli nenavadne ali trajne spremembe na svoji koži.
Če smo bradavico odstranili s področja, kjer ne prihaja do drgnjenja in če se počutite v redu, se lahko k vsakodnevnim aktivnostim in službi vrnete že takoj naslednji dan. Če smo bradavico odstranili npr. z dlani ali nog, svetujemo, da ste doma 1–3 dni.
Hvala za vaše poslano sporočilo. Kontaktiramo vas tekom našega delovnega dne.
Oops! Something went wrong while submitting the form